2 листопада на історичному факультеті в рамках курсу “Історія Західної Європи та Північної Америки Нового часу” відбулося заняття у форматі міні-вистави, присвяченої подіям Англійської революції. Сценаристами, постановниками та акторами цього дійства стали студенти третього курсу.

В рамках вистави глядачі могли побачити сюжети, пов’язані з художнім осмисленням битви при Незбі, суду над королем Карлом І Стюартом та його страти. Студентам вдалося розкрити неоднозначність героїв, трагізм протистояння в рамках громадянської війни, викликати у глядачів яскраві емоції та сприяти їх переконаності у потребі багатофакторного аналізу суперечливих історичних подій. Особливе захоплення в аудиторії викликала акторська гра Валерії Рудописової. Вона дійсно змусила відчувати співчуття до пересічних жителів Англії, які потрапили у горнило військового протистояння.

Нагадаємо, що театралізовані вистави в рамках вивчення курсу історії Нового часу проводяться вже не один рік. Зокрема, в попередні роки висвітлювалися події Великої Французької революції, Війни за незалежність американських колоній та Громадянської війни у США. Цього року студентів надихнули події Англійської революції.

Учасники вистави та глядачі мали виключно позитивні враження від дійства. Девізом цієї події стало гасло: історію варто не лише знати, а й відчувати.

Сподіваємося, що досвід театралізованих вистав як форми проведення навчальних занять збережеться у практиці історичного факультету і в наступні роки.

Share This