23 лютого для істориків та всіх небайдужих  – день, коли варто пам’ятати про трагічні сторінки спільного минулого багатьох народів, які постраждали від тоталітарного режиму.  23 лютого 1918 р. у Криму більшовиками було розстріляно близька 600 представників кримськотатарського національного відродження, серед яких Номан Челебіджихан – відомий кримськотатарський діяч, письменник, поет, автор гімну, муфтій мусульман Криму, Білорусі, Литви, ініціатор проведення першого Курултаю кримських татар.

23 лютого 1944 р. почалася депортація чеченського та інгуського народів, внаслідок якої з рідної землі було виселено близька 600 тис. чоловік. Більше 100 тис. загинуло від час депортації та у перші роки після каральної акції на нових місцях, де їх ніхто не чекав.

Другий рік викладачі та студенти історичного факультету беруть участь у меморіальних заходах. Цього року урочиста церемонія відбулася у Музеї історії єврейського народу та Голокосту м. Дніпра. Співорганізатором та координатором заходу стала к.і.н., доцент кафедри історії України Каюк С.М. К.і.н., доцент Репан О.А. звернув увагу на спільні сторінки минулого й сьогодення українського та чеченського, кримськотатарського народів.

Інформація про захід висвітлена у провідних ЗМІ https://www.radiosvoboda.org/amp/news-panyat-zhertv-deportatsii/30449998.html

Share This