29 жовтня 2021 р. на історичному факультеті у дистанційному форматі було відзначено День відповідальності людини. Цей день було запроваджено постановою Верховної Ради України у липні 2021 р. та вирішено його відзначати щороку 19 жовтня – на честь Дня народження видного економіста, громадського діяча, благодійника Богдана Гаврилишина (19.10.1926 – 24.10.2016). 

Під час Революції Гідності Богдан Гаврилишин написав Декларацію відповідальності людини як результат власних роздумів і дій, у 15 пунктах якої він відобразив різні відповідальності людини, які можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства з точки зору гуманістичних цінностей. 

Спільними зусиллями Ради студентів історичного факультету, викладачів та співробітників Наукової бібліотеки ДНУ ім. О. Гончара, була підготовлена зустріч, де у межах невеликої лекції присутні почули про основні факти біографії Богдана Гаврилишина (студент Олег Кавуненко), враження від знайомства з його особистістю та спогадами (доцент кафедри історії України Олександр Чепурко), познайомилися із виданнями – працями Б. Гаврилишина у Науковій бібліотеці. Цікава розповідь завідувачки відділу наукової літератури Марини Зарипової супроводжувалась показом видань, з яких є і з дарчим надписом відомого українця.

Усі учасники  змогли висловити свої думки про постать Богдана Гаврилишина та актуальність його спадщини, подискутувати про те, що таке відповідальність людини, і що це означає у повсякденному житті кожного з нас.  

Share This