26-27 квітня у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара проходила ХХХІІІ сесія Дніпровського осередку Наукового товариства імені Шевченка, яка викликала значний інтерес у науково-педагогічних і наукових працівників, учителів, музейників, краєзнавців, а також аспірантів та студентів.

Робота весняної сесії організовувалася дистанційно. Загалом, до оргкомітету надійшла рекордна кількість заявок – 71 наукова доповідь від учасників із Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Павлограду, Кропивницького, Сум, Херсону. Власні наукові розвідки учасники представляли у п’яти секціях: «Історія України» (підсекції – «Історія України періоду Нового часу (ХVІІІ-початок ХХ ст.)», «Новітня історія України (1914 р. – початок ХХІ ст.)»); «Всесвітня історія»; «Музейна справа та музейництво»; «Історія науки, техніки та освіти»; «Мовознавство та літературознавство».

Пленарне засідання НТШ відкрили ректор ДНУ професор Сергій Оковитий та проректор з наукової роботи доцент Олег Маренков. У своєму вітальному слові ректор відзначив:

 Як відомо, Національне товариство імені Шевченка проводить свої збори на базі нашої Аlma mater із 1998 року, відколи вчені ДНУ ініціювали створення осередку НТШ у рідному місті. І сьогодні, попри всі труднощі воєнного стану, ми продовжуємо добру традицію проведення весняних сесій Наукового товариства. Цим засвідчуємо, що українська національна освіта та наука невпинно розвивається. Наукові сесії Товариства надихають на нові сюжети та ідеї не тільки вже відомих науково-педагогічних, наукових, музейних працівників, а й молодих вчених, аспірантів, а також здобувачів вищої освіти бакалаврату й магістратури. Такий досвід вельми важливий, бо утверджує прямий діалог репрезентантів різних поколінь та наук. Нинішня ХХХІІІ сесія Наукового товариства імені Шевченка проходить у рік 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. І добре, що на нашому науковому форумі порушуватиметься проблема інтелектуального спадкоємства двох великих українців – Сковороди та Шевченка. Ідеї цих мислителів представляють значний інтерес і для сучасних поколінь. Адже волелюбність, гідність, патріотизм, вірність власному народові – всі ці чесноти українства є актуальними і в наш час. Тож щиро зичу усім мирного неба, міцного здоров’я, щастя, творчих здобутків в ім’я перемоги й розвитку незалежної соборної України! – побажав Сергій Іванович.

Із пленарними доповідями також виступили представники ДНУ: декан історичного факультету професор Сергій Світленко («Григорій Сковорода і Тарас Шевченко: проблема інтелектуального спадкоємства в сучасному осягненні»); завідувач кафедри східноєвропейської історії доцент Володимир Бурмага («Селянський гнів у поезії Т. Шевченка: інтерпретації радянських ідеологів») та доцент кафедри історіографії, джерелознавства та архівознавства Віктор Воронов («Обставини перепоховання Тараса Шевченка у спогадах та листах Григорія Честахівського»).

Надалі робота наукового форуму продовжилася за тематичними напрямами.

Голова Дніпровського осередку НТШ,
декан історичного факультету ДНУ
Сергій Світленко

Поширено з https://www.dnu.dp.ua/news/4693

Share This