6 червня 2022 р. стартував спільний проєкт ДНУ імені Олеся Гончара та КУ «Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія» Дніпровської міської ради, оформлений я методичний марафон «Шлях до майстерності». Університет забезпечив проведення лекційно-практичних занять, спрямованих на підвищення фахової майстерності вчителів міста за різними галузями знань.

Цикл історичних занять розпочала кафедра історії України. З лекціями виступили декан історичного факультету  проф. Світленко С. І., завідувачка кафедри доц. Посунько О. М. Увага була зосереджена на актуальних проблемах історичної україністики, запитаних напрямках прикладної історії. Завершився навчальний день у стінах наукової бібліотеки університету екскурсією і практичним заняттям, проведеними в.о. директора бібліотеки к.і.н. Лучкою Л. М.

Доценти кафедри географії також поділились з учителями своїм досвідом, харизмою та корисною інформацією.
Гостинно привітав учасників пан Віталій Безуглий який поділився сучасними питаннями та проблемами географічної освіти у Вищій школі. Вчителі-географи також мали можливість поставити питання та висунути пропозиції щодо взаємодії шкіл міста та кафедри у популяризації географії серед здобувачів шкільної освіти.

З паном Вадимом Манюком поспілкувались про проблеми зміни клімату та важливість природного стану екосистем для його збереження. Познайомились зі пралісами різних природних зон України, їх роллю в екосистемах та характерними особливостями, розширили знання зі байрачних лісів степової зони, впевнились у важливості екскурсій у географічній освіті. Звичайно, вчителі знайшли і тут тему для спілкування й забажали розпочати знайомство з екскурсійними маршрутами пана Вадима з себе.

На завершення пані Ірина Суматохіна поділилась як світовим досвідом запровадження екскурсійних програм для школярів, так і його впровадженням у вищу освіту географів ДНУ. Завдяки пані Ірині вчителі дізнались про доступну програму для створення віртуальних турів та екскурсій.

У статті використано фотографії та текст  Ірини Науменко (учасниця зустрічі).

Share This