Загальновідомо, що однією з важливих складових набуття й закріплення компетентностей будь-якого фахівця є практична підготовка. У цьому навчальному році студенти історичного факультету, які навчаються за спеціальністю Середня освіта (Історія), згідно з навчальним планом вперше вийшли на Виховну практику, яку в період 28.01. – 09.02.2019 р. проходили на базі «НВК-ліцею  №100» м. Дніпра. Тут накопичено цінний практичний досвід виховної роботи з учнями, працюють висококваліфіковані викладачі, які й поділилися своїми знаннями з нашими студентами.

Керівництво виховною практикою від НВК №100  здійснював заступник директора з виховної роботи Вовк Юрій Володимирович, який працює на цій посаді понад 30 років і охоче погодився стати наставником наших студентів. Наставник і практиканти швидко знайшли спільну мову. Під час практики проведено цілу низку різних виховних заходів, серед яких бесіда «Герої Крут» (Юрченко Владислав, Онішко Ірина), засідання клубу «Дебати» на тему «Людська гідність» (Онішко Ірина, Громова Вікторія). Крім того, наші студенти тісно співпрацювали з викладачем Коваленко В. І.  у ході підготовки й проведення  заходу «Відкрий для себе Україну», а під керівництвом викладачів Терехової С. В. і Шаматріної Т. Г. брали участь у проведенні конкурсу «Тато, мама, я – спортивна сім’я». Аудиторія всіх заходів – учні 7-10 класів.

Мирончук В. Д. та Громова Вікторія

Мирончук В. Д. та Громова Вікторія

Мирончук В. Д. та Юрченко Владислав

Мирончук В. Д. та Юрченко Владислав

Дещо новим напрямком виховної роботи в школі сьогодні є боротьба з проявами буллінгу. Її обговорення проходило під час зустрічі учнів  з представником Національної поліції м. Дніпра Рябцуном Дмитром Вікторовичем, в якій взяли участь і наші практиканти. Акцентувалася увага на  спільній відповідальності батьків і учнів за порушення шкільної дисципліни.

Під час виховної роботи в «НВК-ліцей №100» студенти Юрченко Владислав, Онішко Ірина, Громова Вікторія закріпили теоретичні знання, які отримали під час вивчення дисципліни «Основи виховної роботи в школі» та інших дисциплін педагогічного характеру. У ході практики студенти мали змогу ознайомитися й використовувати у своїй діяльності методичні розробки шкільного наставника Вовка Ю.В. «Інноваційні форми роботи на уроках історії та проведенні виховних заходів».

Вважаємо, що перша за ліком виховна практика для студентів історичного факультету спеціальності «Середня освіта» (Історія) проведена на належному рівні й стала своєрідною сходинкою на шляху до набуття професійних якостей вчителя.

 

Керівник виховної практики від ДНУ імені Олеся Гончара

доцент кафедри східноєвропейської історії Мирончук  В. Д.

Share This