2  грудня 2021 р. на запрошення гуртка «Ремесло історика і…» у нас у гостях був блискучий вчений, член-кореспондент НАН України, керівник сектору досліджень Київської Русі Олексій Петрович Толочко.  

Наш гість представив свій останній гігантський за обсягом (близько 1000 сторінок) та філігранний за виконанням проект: «Галицько-Волинський літопис. Текстологія», що вийшов на початку цього року, як результат колективних зусиль співробітників досліджень сектору Київської Русі. Центральною темою доповіді стали прийоми і технології роботи як літописця ХІІІ ст., так і історика-медієвиста ХХІст., а також перегляд відношення до ГВК як до історичного джерела.  

Студенти закидали відомого історика гострими і досить змістовними запитаннями, які нерідко змушували живого класика шукати неординарні відповіді. Три з половиною години промайнули як одна мить в атмосфері взаємного зацікавлення і невимушеного спілкування. 

ОП був вражений рівнем підготовки та ерудиції наших студентів і прийняв запрошення зустрітися знову наступного року, а також передати до бібліотеки нашого університету примірник свого дослідження.  

Share This